Zoles biežāk uzdotie jautājumi

 1. Kas ir zoles programma?
 2. Kas nepieciešams, lai palaistu zoli?
 3. Kā lai pieslēdzas?
 4. Mēģinot ielogoties, parādās uzraksts, ka klienta un servera versijas neatbilst. Kā rīkoties?
 5. Esmu veiksmīgi ielogojies, ko darīt tālāk?
 6. Spēle sākusies, ko darīt tālāk?
 7. Nospiedu pogu “Ņemu”, parādās 10 kārtis. Ko darīt?
 8. Kā es varu zināt, ka man jāiet?
 9. Rakstot mesidžus, mani neredz visi spēlētāji.
 10. Kā rēķinās pules?
 11. Beidzot partiju, parādās vesels bars ar visādām kārtīm. Kas jādara?
 12. Nevaru pieslēgties, iespējamās problēmas.

Q. Kas ir zoles programma?

A. Zole ir klienta-servera programma, kura atļauj spēlēt zoli internetā. Gan klienta, gan servera daļa ir rakstīta 100% Javā.


Q. Kas nepieciešams, lai palaistu zoli?

A. Interneta pieslēgums, interneta pārlūkprogramma, kura uztur Java 2 ko var lejuplādēt no www.java.com


Q. Kā lai pieslēdzas?

A. Ja jūs vēl neesat reģistrējušies, nepieciešams veikt konta reģistrāciju zoles interneta lapā. Atliek tikai spiest pogu “Spēle” un ievadīt savu ”niku” un paroli.Ja vēlaties, varat ielogoties zoles lapā ar savu vārdu un paroli un nomainīt attēlu ar kuru gribat būt atpazīstams citiem ”zolētājiem”.


Q. Mēģinot ielogoties, parādās uzraksts, ka klienta un servera versijas neatbilst. Kā rīkoties?

A. Uz servera ir uzlikta jauna versija, bet jums programma tiek ņemta no browsera cache. Pārlādējiet lapu. (Parasti ar Refresh)


Q. Esmu veiksmīgi ielogojies, ko darīt tālāk?

A. Ja nav nevienas spēles ar brīvu vietu, tad spiediet pogu “Jauna spēle” un gaidiet kamēr salasās trīs cilvēki. Veidojot jaunu spēli, jūs varat izvēlēties sekojošus parametrus:

1) spēlēt galdiņu (atķeksējot čekboksu “Galdiņš”),

2) atļaut mazo zoli,

3) veidot spēli ar paroli, kurā var tikt iekšā tikai tie, kas šo paroli zina. Lai šādu spēli izveidotu, pirms pogas spiešanas jāatķeksē čekbokss “Slēgta spēle” un paroles lauciņā jāieraksta parole. Lai šādai spēlei pievienotos, paroles lauciņā jāievada konkrētās spēles parole.
4) eksperimenti, šīs spēles norāda, ka spēlētāji izmēģina jaunākos zolēšanas un nokošanās paņēmienus, spēlē tikai zoles vai tikai mazās zoles utt.

Ja kādā spēlē brīvas vietas ir, tad lai pievienotos vienkārši divreiz uzklikšķiniet uz attiecīgās spēles (peles dubultklikšķis). Katras spēles beigās norādīti tās parametri: P-Pules, G-Galdiņš, M-Mazā, S-Slēgta(ar paroli), X-eksperimenti.


Q. Spēle sākusies, ko darīt tālāk?

A. Kad pienāks jūsu kārta solīt (ņemt galdiņu, laist garām vai spēlēt zoli), tad attiecīgās pogas kļūs aktīvas.


Q. Es nospiedu pogu “Ņemu”, parādās 10 kārtis. Ko darīt?

A. Jānorok galds (2 kārtis). Kārts tiek izspēlēta divas reizes uz tās uzpiezjot. Ar pirmo klikšķi izvēlētā kārts pabīdās ārā no pārējām, ar otro – tiek apstiprināta iepriekšējā izvēle. Ja jūs pēkšņi maināt savas domas, tad vienkārši spiežot uz citas kārts.


Q. Kā es varu zināt, ka man jāiet?

A. Ja ir jūsu gājiens, pie kārtīm, ar kurām var iet, parādās sarkanas bultiņas.


Q. Rakstot paziņojumus, mani neredz visi spēlētāji.

A. Pēc noklusēšanas, ja jūs rakstāt mesidžu un esat spēlē, tas nonāk tikai pie konkrētās spēles dalībniekiem, ja neesiet spēlē, tad līdz citiem, kas nav spēlē. Ar /msg varat aizsūtīt paziņojumu konkrētam cilvēkam, ar /whois paskatīties cilvēka interneta adresi.


Q. Kā rēķinās pules?

A. Kolektīvās pules saņem tad, ja visi palaiž garām. Personīgās – ja zaudē kā lielais. Izņemšana ir sekojoša: ja vinnē kā lielais un ir personīgā pule, tad tā dzēšas. Ja personīgo puļu nav, tad skatās kolektīvo. Ja tāda ir, tad viena kolektīvā dzēšas, un no katra mazā iekasējas papildus punkts. Ja nav arī kolektīvās, bet ir citam personīgā, tad puļu saņemšanas kārtībā dzēšas arī tās, attiecīgajam spēlētājam atņemot papildus trīs punktus. Ņemiet vērā, ka personīgās neizņemtās pules uzkrājās, mēneša beigās katra palikusī personīgā pule dod -2 punktus.


Q. Beidzot partiju parādās vesels bars ar visādām kārtīm. Kas jādara?

A. Tās ir kārtis, kuras ir paņemtas tekošajā partijā (gan stiķos, gan arī galdiņā). Lai kārtis novāktu, vienkārši jāuzklikšķina uz tām. Bez tam ir iespējams apskatīties, kāds ir bijis sadalījums nospiežot kāršu informācijas pogu.


Q. Nevaru pieslēgties, iespējamās problēmas.

Pirmkārt vajadzētu noskaidrot vai jums interneta pieslēgumam nav firewall kurš nelaiž cauri zoles portu (1666). Ja Jūs pirms tam varējāt un pēkšņi vairs nesavienojās, noskaidrojiet zoles lapā, vai Jūsu interneta adrese nav iekļuvusi banlistē vai arī Jūsu konts nav bloķēts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*